Nowości  Satelity  Sondy  Statki  Stacje  Rakiety  Kosmodromy    
 


Kosmonautyka.pl > OneWeb

OneWeb

OneWeb to powstający globalny system Internetu satelitarnego.

Internet satelitarny w OneWeb będzie dostarczać docelowo ogromna konstelacja 900 sztucznych satelitów umieszczonych na niskich orbitach okołoziemskich. Każdy satelita będzie ważył około 150 kg.

Satelita systemu OneWeb
Satelita systemu OneWeb (grafika: OneWeb)

Satelity produkowane będą masowo na Florydzie w Stanach Zjednoczonych przez odpowiedzialną za projekt spółkę OneWeb Satellites. Jest to spółka joint venture między firmą OneWeb oraz europejskim koncernem Airbus Defence and Space. Obie firmy mają w niej po równo udziałów. W OneWeb zaangażowane są także takie firmy Hughes Network Systems, Qualcomm, Virgin Group, Bharti Enterprises, Coca-Cola, Grupo Salinas i Intelsat.

Satelity mają zostać wyniesione na orbitę przez rakiety nośne firm Arianespace, Blue Origin i Virgin Galactic. Swoje docelowe pozycje orbitalne osiągną z wykorzystaniem napędu elektrycznego.

Wsparcie

Wesprzyj dalszy rozwój serwisu internetowego Kosmonautyka.pl. Nie blokuj i reaguj na reklamy, sprawdź poniższe strony naszych partnerów. W ten sposób zapewniasz sobie dalsze informacje kosmonautyczne za darmo.

Kosmonautyka.pl na serwisach społecznościowych: