Nowości  Kosmonautyka    
 


Kosmonautyka.pl > Książka "Elon Musk - Jak myśli i działa przedsiębiorca-wizjoner?"

2019-06-03 Książka "Elon Musk - Jak myśli i działa przedsiębiorca-wizjoner?"

Recenzja redakcji Kosmonautyka.pl książki poświęconej Elonowi Muskowi, prezesowi firmy kosmicznej SpaceX.

Książka "Elon Musk - Jak myśli i działa przedsiębiorca-wizjoner?" to nie tylko biografia założyciela SpaceX. To także przewodnik dla wszystkich, którzy chcą się inspirować Muskiem we własnym biznesie napisany przez Ashlee Vance, amerykańskiego dziennikarza ekonomicznego.

Książka pokazuje życie Muska od jego dzieciństwa do (niemal) dnia dzisiejszego, kiedy to jako dorosły realizuje... dziecięce marzenia - m.in. o lotach w kosmos (SpaceX), elektrycznych samochodach (Tesla) czy czystej energii ze Słońca (SolarCity). Przebywa on długą drogę z peryferyjnego RPA wpierw do Kanady, a potem do USA. Do Doliny Krzemowej, gdzie staje się internetowym milionerem (Zip2, PayPal). Potem zaś do Los Angeles, gdzie bije serce amerykańskiej branży aerospace i gdzie buduje firmę kosmiczną SpaceX.

Jeśli chodzi o kosmos Musk chce, aby ludzkość stała się gatunkiem multiplanetarnym. Coraz większe rakiety budowane przez SpaceX (Falcon 1, Falcon 9, Falcon Heavy i Big Falcon Rocket) nie tylko służą do komercyjnego wynoszenia ładunków jak satelity, ale ostatecznie zabrać mają ludzkość na Marsa, gdzie jeszcze za naszego życia rozpoczęłoby się osadnictwo. Zasiedlenie Marsa uważa za polisę ubezpieczeniową ludzkości w przypadku kosmicznej katastrofy, jak np. uderzenie w Ziemię asteroidy. Dla niego zasiedlenie kosmosu to kolejny naturalny krok w ewolucji gatunku ludzkiego, zaś on jest po to, aby przyśpieszyć to co nieuchronne.

Książka obok Muska przedstawia także kluczowe osoby w każdym z jego głównych biznesów.

To najczęściej specjaliści pochłonięci podobną wizją zmiany świata, z których Musk wydobywa potencjał i zamienia na model biznesowy. Przyjmuje najlepszych, gotowych do ponadnormatywnych godzin pracy. Zatrudnia ich m.in. sam osobiście dzwoniąc do akademików najlepszych amerykańskich uczelni.

Jako były nastolatek piszący gry komputerowe oraz późniejszy przedsiębiorca internetowy ubolewa, że zbyt wiele światłych umysłów pracuje obecnie w branżach takich jak finanse, ubezpieczenia czy Internet. On woli robić kompleksowe fizyczne obiekty. Rewolucyjne, bowiem interesuje go zmiana świata a nie pogoń za doraźnymi okazjami biznesowymi.

"Bardzo lubię gry komputerowe, ale gdybym robił naprawdę wspaniałe gry komputerowe, jaki wpływ miałoby to na świat? Nie będzie on istotny. Choć odczuwam wewnętrzną miłość do gier wideo, nie mogłem się zmusić do tego, aby uczynić je moją drogą kariery" - Elon Musk.

Książka została wydana przez wydawnictwo OSM Consult. Przeczytanie całości zajmuje 1-2 popołudnia.

Cena podawana przez wydawcę na okładce to 49 zł. Liczy 227 stron. Dostępna jest w formie papierowej z miękką okładką poprzez stronę internetową wydawcy. Warto.

Wsparcie

 

Na bieżąco. Za darmo. Codzienne.
Wesprzyj rozwój portalu Kosmonautyka.pl!

Kosmonautyka.pl na serwisach społecznościowych: