Nowości  Kosmonautyka    
 


Kosmonautyka.pl > Marsiańska bezzałogowa misja SpaceX już 2018 roku

2016-04-28 Marsiańska bezzałogowa misja SpaceX już 2018 roku

Już za dwa lata, bo w 2018 roku, miałaby wyruszyć misja w kierunku Marsa - informuje prywatny przedsiębiorca kosmiczny Elon Musk.

Najprawdopodobniej chodzi o lot do Marsa, a nie na Marsa - firma bowiem nie potwierdziła zamiaru lądowania kapsułą na powierzchni Czerownej Planety.


Wizualizacja statku firmy SpaceX na powierzchni Marsa

Lot do Marsa i zapewne wejście na jego orbitę lub jego minięcie miałaby wykonać bezzałogowa kapsuła o nazwie Red Dragon. Jest to zmodyfikowana wersja opracowywanej własnie załogowej kapsuły kosmicznej Dragon 2. Przypomnijmy, że pierwszy kosmiczny lot (bezzałogowy) oznaczony jako SpX-DM1 tego nowego statku kosmiczego odobyć się ma na początku 2016 roku. W 2017 roku ma się odbyć pierwszy lot załogowy oznaczony jako SpX-DM2.

"Dragon 2 zaprojektowany jest aby był zdolny do lądowania w dowolnym miejscy Układu Słoneczego. Misja Red Dragon Mars będzie pierwszym testowym lotem." - stwierdził Elon Musk, prezes firmy SpaceX.

Do wyniesienia statku kosmicznego Dragon 2 użyta ma być ciężka rakieta nośna Falcon Heavy, która jak na razie jest w fazie budowy.

Szczegóły misji "Czerwonego Smoka" mają zostać podane przez firmę SpaceX przedstawi konrety na przełomie lata i jesieni 2016 roku.

Wsparcie

 

Na bieżąco. Za darmo. Codzienne.
Wesprzyj rozwój portalu Kosmonautyka.pl!

Kosmonautyka.pl na serwisach społecznościowych: