Nowości  Kosmonautyka    
 


Kosmonautyka.pl > USSF-44

USSF-44

USSF-44 to planowana misja kosmiczna dla amerykańskich sił kosmicznych U.S. Space Force.

W ramach misji USSF-44 rakieta nośna Falcon Heavy dostarczy kilka wojskowych obiektów na orbitę geostacjonarą (GEO). Będą to dwa duże satelity oraz przynajmniej 2 małe ładunki. Aby tego dokonać górny stopień rakiety uruchmiany będzie kilka razy.

Rakieta nośna Falcon Heavy składa się z trzech zmodyfikowanych boosterów Falcona 9 połączonych razem. W sumie zestaw ten napędzany jest przez 27 silniki Merlin.

Start misji USSF-44 planowany był na lipiec, potem na 9 października 2021. Został on jednakże przełożony na początek 2022 rok "aby dostosować się do gotowości ładunku". Będzie to prawie 3 lata od ostatniego startu Falcona Heavy w czerwcu 2019 roku.

Jednym z ładunków dodatkowych (ang. rideshare) będzie mikrosatelita o nazwie TETRA 1. Zbudowany on został przez Millennium Space Systems, oddział koncernu Boeing. Umożliwić on ma testowanie wojskowych operacji na orbicie geostacjonarnej.

Po starcie odzyskane mają być 2 z 3 modułów Falcona Heavy. Środkowy booster zostanie utracony, zaś 2 boczne rakiety zostaną odzyskane. Wylądować one mają na dwóch pływających po Atlantyku barkach: "A Shortfall of Gravitas" i "Just Read The Instructions". Wszystkie boostery do misji USSF-44 będą nowe.

Kolejny start Falcona Heavy, oznaczony jako USSF-44, zaplanowany jest na drugi kwartał 2022 roku.

Wsparcie

 

Na bieżąco. Za darmo. Codzienne.
Wesprzyj rozwój portalu Kosmonautyka.pl!

Kosmonautyka.pl na serwisach społecznościowych: