Nowości  Satelity  Sondy  Statki  Stacje  Rakiety  Kosmodromy    
 


Kosmonautyka.pl > Space Launch System (SSL)

Space Launch System (SSL)

Space Launch System (SSL) to budowana ciężka amerykańska rakieta nośna

Rakiety Space Launch System (SSL), a właściwie rodzina tych rakiet o różnych konfiguracjach, mają być zdolne do wynoszenia ciężkich ładunków w tym przyszłych załogowych statków kosmicznych Orion zdolnych obsługiwać loty do Międzynarodową Stację Kosmiczną a nawet osiągnąć Księżyc, Marsa lub asteroidy.

Powstawanie

SLS powstają na bazie rakiet Ares I i Ares V ze skreślonego programu Constellation, który miał zastąpić wycofane z użycia amerykańskie wahadłowce Space Shuttle.

Rakiety SLS umożliwiać mają wynoszenie ciężkich ładunków o masie od 95 aż do 130 ton na niską orbitę wokołoziemską (LEO).

Loty

Pierwszy lot rakiety SLS przewidziany jest na czerwiec 2020 roku. Będzie to bezzałogowy lot kapsuły Orion wokół Księżyca.

Drugi lot rakiety, już z załogą, odbyć się ma w czerwcu 2022. Wynieść ma ona pierwszy moduł księżycowej stacji orbitalnej Gateway.

Wsparcie

Wesprzyj dalszy rozwój serwisu internetowego Kosmonautyka.pl. Nie blokuj i reaguj na reklamy, sprawdź poniższe strony naszych partnerów. W ten sposób zapewniasz sobie dalsze informacje kosmonautyczne za darmo.

Kosmonautyka.pl na serwisach społecznościowych: