Nowości  Kosmonautyka    
 


Kosmonautyka.pl > Internet satelitarny Starlink w samolotach linii airBaltic

2023-01-10 Internet satelitarny Starlink w samolotach linii airBaltic

Łotewskie linie lotnicze airBaltic wyposażą całą swoją flotę samolotów pasażerskich w satelitarny system łączności Starlink.


(grafika: airBaltic)

Starlink to budowany przez amerykańską firmę SpaceX globalny system Internetu satelitarnego. Internet dostarczany jest przez konstelację kilku tysięcy sztucznych satelitów okrążających Ziemię na niskiej orbicie okołoziemskiej (LEO). System naziemnie dostępny jest obecnie w ponad 40 krajach na całym świecie, zaś od 2022 roku także na pokładzie samolotów.

"Każdy pasażer będzie mógł skorzystać z bezpłatnego, szybkiego dostępu do Internetu podczas wszystkich lotów airBaltic bez kłopotów i stron logowania. Pasażerowie będą mieli dostęp do internetu od momentu wejścia do samolotu." - podał airBaltic.

Starlink dostarczy pokładowego internetu o prędkości do 350 Mb/s, z opóźnieniami rzędu 20 ms. Instalacja terminali w Airbusach A220-300 rozpocznie się jeszcze w 2023 roku.

airBaltic to łotewskie linie lotnicze, którego większościowym udziałowcem jest państwo Łotwa. Przewoźnik lata do ponad 70 lotnisk w krajach bałtyckich, Europie, na Kaukazie, Bliskim Wschodzie i w Azji Środkowej. Istnieje 27 lat i zatrudnia obecnie ponad 2,1 tys. pracowników.


Siatka połączeń linii airBaltic (grafika: airBaltic)

airBaltic jest najbardziej znaną międzynarodową marką z Łotwy i odpowiada za ponad 2,5% łotewskiego PKB.

Wsparcie

 

Na bieżąco. Za darmo. Codzienne.
Wesprzyj rozwój portalu Kosmonautyka.pl!

Kosmonautyka.pl na serwisach społecznościowych: