Nowości  Satelity  Sondy  Statki  Stacje  Rakiety  Kosmodromy    
 


Kosmonautyka.pl > Drugi SpaceShipTwo w lutym 2016

2015-12-28 Drugi SpaceShipTwo w lutym 2016

Firma Virgin Galactic poinformowała, że drugi egzemplarz statku SpaceShipTwo zostanie zaprezentowany już w lutym 2016 roku.

Drugi egzeplarz SpaceShipTwo zastąpi stracony 31 października 2014 roku pierwszy egzemplarz o nazwie VSS Enterprise. Do katastrofy doszło lotu testowego z napędem rakietowym, tuż po przekroczeniu prędkości dźwięku. Zginął w niej jeden z pilotów.


SpaceShipTwo (w środku) podwieszony pod samolotem-nosicielem WhiteKnightTwo (grafika: Jeff Foust (CC))

W 2016 roku trwać będą testy SpaceShipTwo polegające na wynoszeniu w powietrze pod samolotem-nosicielem WhiteKnightTwo oraz loty ślizgowe. Nie przewiduje się jednakże lotów wykorzystaniem silnika rakietowego.

Niestety według najnowszych wiadomości SpaceShipTwo nie będzie w stanie w swoim locie balistycznym osiągnąć wysokości 100 km, czyli umownej granicy kosmosu (tzw. linia Karmana). Obecnie pojazd będzie w stanie przekroczyć 80 km wysokości.

W lutowej prezentacji statku wziąć udział ma profesor Stephen Hawking.

Wsparcie

Wesprzyj dalszy rozwój serwisu internetowego Kosmonautyka.pl. Nie blokuj i reaguj na reklamy, sprawdź poniższe strony naszych partnerów. W ten sposób zapewniasz sobie dalsze informacje kosmonautyczne za darmo.

Kosmonautyka.pl na serwisach społecznościowych: