Nowości  Kosmonautyka    
 


Kosmonautyka.pl > Z kosmosu włamała się na konto swojej żony

2019-08-25 Z kosmosu włamała się na konto swojej żony

Amerykańska astronautka Anne McClain podczas swojego popytu na Międzynarodowej Stacji Kosmicznej (ISS) popełniła pierwsze przestępstwo w kosmosie.


Anne McClain na Międzynarodowej Stacji Kosmicznej (grafika: NASA)

Anne McClain jest pierwszą oficjalnie homoseksualną astronautką. Jest obecnie w trakcie dosyć nieprzyjemnego rozwodu ze swoją żoną Summer Worden, z którą ożeniła się z w 2014 roku.

McClain przebywała na stacji orbitalnej od grudnia 2018 roku do czerwca 2019 roku będąc inżynierem pokładowym. Na Ziemi Summer Worden zorientowała się, że McClain zna jej stan konta bankowego oraz wydatki. Okazało się, że astronautka wchodziła z orbity na konto bankowe żony, używając do tego jej danych. Summer Worden złożyła pozew rozwodowy 4 lata po ślubie. Byłe małżeństwo jest podczas ustalania podziału majątku oraz orzeczenia winy.

Worden zgłosiła sprawę do NASA, która to wszczęła śledztwo. McClain po powrocie na Ziemię została przesłuchana i przyznała się ona, że sprawdzała stan konta żony z komputera na stacji ISS.

Jest to pierwsze śledztwo dotyczące popełnienia przestępstwa w kosmosie.

Anne McClain jest absolwentką prestiżowej akademii wojskowej West Point. Zanim została astronautką NASA była pilotem wojskowym biorąc udział m.in. w misjach bojowych w Iraku.

Cała ta obyczajowa sprawa zapewne bardzo zmniejszyła szanse McClain na bycie potencjalną kandydatką do (ponownego) lądowania NASA na Księżyc w ramach programu Artemis.

Wsparcie

 

Na bieżąco. Za darmo. Codzienne.
Wesprzyj rozwój portalu Kosmonautyka.pl!

Kosmonautyka.pl na serwisach społecznościowych: