Nowości  Satelity  Sondy  Statki  Stacje  Rakiety  Kosmodromy    
 


Kosmonautyka.pl > Start satelity SES-10 coraz bliżej

2017-01-17 Start satelity SES-10 coraz bliżej

SES-10 opuścił zakłady firmy Airbus w Tuluzie we Francji i został przetransportowany na Przylądek Canaveral.

SES-10 to dziesiąty satelita Eurostar zbudowany przez Airbus Defence and Space dla luksemburskiego operatora satelitarnego SES.


Satelita telekomunikacyjny SES-10 (grafika: Airbus Defence and Space)

Satelitę o masie startowej 5300 kg i moc 13 kW wyniesie na orbitę rakieta nośna firmy SpaceX. SES-10 zostanie umieszczony na pozycji orbitalnej 67°W zgodnie z umową zawartą między Społecznością Andyjską (Boliwia, Kolumbia, Ekwador i Peru) oraz SES. Satelita zapewni SES zamienną i dodatkową przepustowość na potrzeby telewizji satelitarnej, usług korporacyjnych i łączności mobilnej w Ameryce Środkowej i Południowej, w Meksyku i na Karaibach. Na jego pokładzie znajdzie się moduł telekomunikacyjny równoważny 55 transponderom wysokiej mocy działającym w paśmie Ku.

Satelita jest wyposażony w odbiorniki zdalnego sterowania obsługujące szeroki zakres częstotliwości, które zwiększają elastyczność naziemnego łącza kontrolnego. Jego nominalny okres działania na orbicie przekracza 15 lat.

SES-10 to 45. satelita zbudowany na niezawodnej platformie Eurostar E3000 i dziesiąty, który używa elektrycznego napędu do utrzymywania się na orbicie.

Wsparcie

Wesprzyj dalszy rozwój serwisu internetowego Kosmonautyka.pl. Nie blokuj i reaguj na reklamy, sprawdź poniższe strony naszych partnerów. W ten sposób zapewniasz sobie dalsze informacje kosmonautyczne za darmo.

Kosmonautyka.pl na serwisach społecznościowych: