Nowości  Kosmonautyka    
 


Kosmonautyka.pl > Pierwszy lot wahadłowca Dream Chaser już w 2016 roku

2014-01-27 Pierwszy lot wahadłowca Dream Chaser już w 2016 roku

Amerykańska firma Sierra Nevada Corporation (SNC) potwierdziła, że pierwszy lot wahadłowca Dream Chaser odbędzie się 1 listopada 2016 roku.


Dream Chaser (grafika: NASA)

Prom kosmiczny zostanie wyniesiony przez rakietę nośną Atlas V zbudowaną przez United Launch Alliance (ULA) z kosmodromu Canaveral na Florydzie, USA.


Wizualizacja startu (grafika: Sierra Nevada Corporation)

"SNC jest zachwycona mogąc byc pierwszą firmą, która potwierdziła datę ponownego powrotu do załogowych lotów orbitalnych i wznowieniu załogowych operacji kosmicznych z Florydy." - Mark N. Sirangelo, szef Sierra Nevada Corporation.


Wahadłowiec Dream Chaser obsługiwać ma załogowe loty do Międzynarodowej Stacji Kosmicznej (grafika: Sierra Nevada Corporation)

Start wahadłowca Dream Chaser będzie się obywać na pokładzie rakiety nośna Atlas V, która ma za sobą 42 udanych misji w ciągu dekady operacji w ramach misji bezzałogowych. Jest to bardzo udana konstrukcja, bowiem do tej pory wszystkie starty zakończyły się powodzeniem. Podczas powrotu z orbity wahadłowiec lądować będzie na lotnisku podobnie jak wycofane już z użytku amerykańskie wahadłowce Space Shuttle .


Wahadłowiec Dream Chaser obsługiwać ma załogowe loty do Międzynarodowej Stacji Kosmicznej (grafika: Sierra Nevada Corporation)


Dream Chaser (grafika: NASA)

Wsparcie

 

Na bieżąco. Za darmo. Codzienne.
Wesprzyj rozwój portalu Kosmonautyka.pl!

Kosmonautyka.pl na serwisach społecznościowych: