Nowości  Kosmonautyka    
 


Kosmonautyka.pl > Nie działa strona NASA

2013-10-01 Nie działa strona NASA

Z powodu braku funduszy przestała działać strona internetowa Amerykańskiej Agencji Kosmicznej NASA.

Strona agencji dostępna pod adresem www.nasa.gov jest niedostępna.

Internautów "wita" komunikat w języku angielskim i hiszpańskim. Podobnie jest z profilami NASA na serwisach społecznościowych jak Facebook (www.facebook.com/NASA), Twitter (www.twitter.com/NASA) czy niektóre na Instagramie.

Trochę złośliwie przypomnimy, że jeszcze niedawno NASA płacić chciała tysiące dolarów dla tzw. poduszkonautów, czyli śmiałków gotowych leżeć w łóżku... Za 19 tys. dolarów ochotnicy przez 10 tygodni mieli mieć zapewnione wszelkie rozrywki: telewizję, Internet, gry komputerowe i książki do czytania - wszystko w pozycji horyzontalnej.


Poduszkonauci NASA przy "pracy" (grafika: NASA)

Amerykański rząd zapewnia, że zamknięcie biur NASA nie wpłynie na astronautów przebywających na Międzynarodowej Stacji Kosmicznej.


Astronauci mogą być spokojni - na kosztującej miliardy dolarów stacji orbitalnej mogą dalej m.in. oglądać telewizję (od 11 minuty ;-)

NASA wysłała na urlop ponad 90% z niemal 20 tys. swoich pracowników. Ci co przyszli do pracy odpowiedzialni są za utrzymanie infrastruktury agencji oraz stacji kosmicznej. Pracownicy NASA dołączyli tym samym do 800 tys. amerykańskich federalnych pracowników, którzy nie muszą przychodzić do pracy.

Wsparcie

 

Na bieżąco. Za darmo. Codzienne.
Wesprzyj rozwój portalu Kosmonautyka.pl!

Kosmonautyka.pl na serwisach społecznościowych: