Nowości  Kosmonautyka    
 


Kosmonautyka.pl > Marsjańska wizja milionera dla studentów

2013-08-21 Marsjańska wizja milionera dla studentów

Na międzynarodowej konwencji organizacji The Mars Society, amerykański milioner Dennis Tito ogłosił konkurs na koncepcję dwuosobowej misji kosmicznej na Marsa w 2018 roku.

Uniwersyteckie zespoły inżynierskie z całego świata powalczą o nagrodę w wysokości 10 tys. dolarów.

Zadaniem uczestników konkursu jest zaprojektowanie prostej, taniej, ale zachowującej wszelkie standardy bezpieczeństwa, dwuosobowej misji na Marsa.

Do rywalizacji mogą stanąć ekipy z całego świata, ważne jest jednak, aby większość składu stanowili studenci. To oni muszą przewodniczyć oraz wykonywać i prezentować wszystkie materiały konkursowe. W drużynach mile widziani są również absolwenci, profesorowie i inni pracownicy uczelni.

"Inicjatywa Dennisa Tito, to wielka szansa także dla młodych, polskich inżynierów. Udział w tym prestiżowym konkursie może otworzyć drzwi do międzynarodowej kariery. Po sukcesach łazików marsjańskich, jestem pewny, że polscy studenci mogą też z powodzeniem zaprojektować misję na Marsa, która powalczy o główną nagrodę." - mówi Łukasz Wilczyński, europejski koordynator Mars Society.

Misje będą oceniane w czterech kategoriach:

  • budżet,
  • jakość techniczna projektu,
  • prostota,
  • harmonogram.

10 najlepszych drużyn otrzyma zaproszenie do Centrum Badawczego NASA im. Josepha Amesa. Zespoły przedstawią swoje koncepcje przed panelem sześciu sędziów wybranych (po dwóch) spośród członków Mars Society, Inspiration Mars i NASA.

Wszystkie propozycje zostaną opublikowane, a fundacja Inspiration Mars będzie miała wyłączność do korzystania z pomysłów w nich zawartych.

Zwycięska ekipa otrzyma czek na 10 tys. dolarów oraz całkowicie opłacony wyjazd na Międzynarodową Konwencję Mars Society w 2014 roku. Miejsca od drugiego do piątego będą honorowane nagrodami w wysokości od 1-5 tysięcy dolarów.

Projekty można składać do 15 marca 2014 roku.

Wsparcie

 

Na bieżąco. Za darmo. Codzienne.
Wesprzyj rozwój portalu Kosmonautyka.pl!

Kosmonautyka.pl na serwisach społecznościowych: