Nowości  Satelity  Sondy  Statki  Stacje  Rakiety  Kosmodromy    
 


Kosmonautyka.pl > Mars Electric Flyer

Mars Electric Flyer

Mars Electric Flyer to prototypowy dron marsjański.

Prototyp drona zbudowali inżynierowie z należącego do NASA centrum kosmicznego Langley Research Center. Taki dron stanowić ma towarzystwo tradycyjnych powierzchniowych łazików marsjańskich umożliwiając badanie trudno dostępnych miejsc na Marsie, takich jak głębokie kaniony lub jaskinie.

Dron napędzany jest przez silniki elektryczne. Wbudowana autonomia umożliwiać ma dronowi wykonywanie długich misji na niskiem pułapie bez ingerencji człowieka. Start odbywać się ma pionowo, po czym dron przejść ma do lotu poziomego. Podczas lotu nawigować ma samodzielnie wykorzystując mapowanie otoczenia za pomocą swoich kamer i czujników. W celu ponownego naładowania baterii wracać ma samodzielnie do łazika.

Jako, że dron projektowany jest do lotów w rzadkiej marsjańskiej atmosferze to testowany jest w komorze niskich ciśnień w Langley.

Wsparcie

Wesprzyj dalszy rozwój serwisu internetowego Kosmonautyka.pl. Nie blokuj i reaguj na reklamy, sprawdź poniższe strony naszych partnerów. W ten sposób zapewniasz sobie dalsze informacje kosmonautyczne za darmo.

Kosmonautyka.pl na serwisach społecznościowych: