Nowości  Kosmonautyka    
 


Kosmonautyka.pl > Luksemburg inwestuje w fundusz wspierający firmy kosmiczne

2020-01-21 Luksemburg inwestuje w fundusz wspierający firmy kosmiczne

Luksemburski fundusz inwestycyjny Orbital Ventures zapewni 70 mln euro finansowania dla startujących firm kosmicznych.

Orbital Ventures to fundusz inwestycyjny skoncentrowany na kosmicznych startupach, czyli firmach na wczesnym etapie rozwoju. Stworzony został w ramach partnerstwa publiczno-prywatnego, w którym jest obecnie dziewięciu inwestorów - w tym wiele wiodących międzynarodowych firm, inwestorów instytucjonalnych i prywatnych.


Luksemburg mimo swojej małej wielkości i zaledwie 0,5 mln mieszkańców ma mocny sektor kosmiczny (grafika: Luxembourg Space Agency)

Do tej pory zebrał on na inwestycje fundusze w wywokości 70 mln euro. Zainwestowane one zostaną w spółki rozwijające przełomowe pomysły oraz technologie. W ten sposób Luksemburg chce wesprzeć i zaangażować potencjał gospodarczy w komercyjne wykorzystanie kosmosu.

"Z niecierpliwością czekamy na współpracę z naszymi partnerami w celu wsparcia najbardziej obiecujących firm rozwijających technologie w celu dalszego promowania działalności komercyjnej w kosmosie. Od dziesięcioleci Luksemburg znajduje się w czołówce inicjatyw kształtujących przyszłość przestrzeni kosmicznej. Jesteśmy dumni z tego, że możemy wykorzystać naszą wieloletnią wiedzę i międzynarodowe partnerstwo, aby określić uzasadnienie biznesowe dla komercjalizacji działalności kosmicznej." - powiedział Etienne Schneider, minister gospodarki Luksemburga.

Wsparcie

 

Na bieżąco. Za darmo. Codzienne.
Wesprzyj rozwój portalu Kosmonautyka.pl!

Kosmonautyka.pl na serwisach społecznościowych: