Nowości  Kosmonautyka    
 


Kosmonautyka.pl > Łazik z Politechniki Częstochowskiej najlepszy na świecie

2018-06-03 Łazik z Politechniki Częstochowskiej najlepszy na świecie

Zbudowany przez studentów z Częstochowy łazik wygrał w USA prestiżowe zawody University Rover Challenge 2018.


Zwycięski łazik z Polski (grafika: Politechnika Częstochowska)

W dniach 31 maja - 2 czerwca 2018 roku na pustyni w stanie Utah w USA odbył się największy i najbardziej prestiżowy konkurs łazików marsjańskich University Rover Challenge. W URC 2018 do zawodów zakwalifikowało się aż 6 zespołów z Polski. Łącznie w tegorocznej edycji zawodów uczestniczyło 36 zespołów z 10 państw z całego świata.

Studenci Koła Naukowego Komputerowego Projektowania Urządzeń Mechatronicznych i Maszyn Politechniki Częstochowskiej i zarazem reprezentanci PCz Rover Team odnieśli w konkursie spektakularny sukces, zajmując pierwsze miejsce.


Po ubiegłorocznym trzecim miejscu zespół zbudował nowy łazik, który tym razem nie miał sobie równych zdecydowanie zdobywając podium (grafika: Politechnika Częstochowska)

Liderem jedenastoosobowego zespołu jest Piotr Ptak student Wydziału Inżynierii Mechanicznej i Informatyki, a całością prac kieruje dr hab. inż. Dawid Cekus.

Na drugim miejscu znalazł się zespół Mars Rover Design Team z amerykańskiego Missouri University of Science and Technology, zaś trzecie uzyskał zespół IMPULS z Politechniki Świętokrzyskiej. Za nim, na czwartym miejscu, ponownie polski zespół - Raptors z Politechniki Łódzkiej.

Wsparcie

 

Na bieżąco. Za darmo. Codzienne.
Wesprzyj rozwój portalu Kosmonautyka.pl!

Kosmonautyka.pl na serwisach społecznościowych: