Nowości  Kosmonautyka    
 


Kosmonautyka.pl > Już niedługo mija termin zgłoszeń ASTROBOT

2014-02-09 Już niedługo mija termin zgłoszeń ASTROBOT

Tylko do 12 lutego 2014 roku zgłaszać się można do II edycji konkursu ASTROBOT.

Konkurs ASTROBOT przeznaczony jest dla wszystkich interesujących się astronomią, podbojem kosmosu, komputerami, robotyką i fizyką. Składa się z dwóch etapów. Pierwszy etap konkursu ma charakter indywidualny i polega na opracowaniu koncepcji misji kosmicznej do ciała niebieskiego. Opis proponowanej misji należy przedstawić w formie pisemnej, określając cel misji i sposób jej realizacji. W konkursie mogą brać udział wyłącznie samodzielne prace.


Zwycięska drużyna I edycji konkursu ASTROBOT (grafika: Planet PR)

Zgłoszenia przyjmowane są poprzez stronę www.astrobot.pl.

Udział w konkursie jest całkowicie bezpłatny. Konkurs organizowany jest przez Mars Society Polska i Krajowy Fundusz na rzecz Dzieci.

Przy ocenie prac brane będą pod uwagę:

  • zgodność pracy z tematem konkursu,
  • uzasadnienie wyboru,
  • wartość naukowa, technologiczna lub komercyjna przedstawionej misji.
Oceniana będzie również szczegółowość oraz przejrzystość opisu, poprawność techniczna przedstawionych rozwiązań, realność wykonania misji, a także poprawność stylistyczna i językowa nadesłanej pracy.

Autorzy 30 najlepszych projektów zostaną zaproszeni do drugiego etapu do Centrum Nauki Kopernik w Warszawie, gdzie w ramach Festiwalu Młodych Badaczy odbędą się kilkudniowe warsztaty robotyczne. Na miejscu uczestnicy zostaną podzieleni na grupy i będą pracować wspólnie nad budową prototypu robota. Najlepsza drużyna odwiedzi jeden z ośrodków ESA.

"Polscy studenci uczestniczący w konkursach łazików marsjańskich od kilka lat odnoszą znaczne sukcesy (już dwukrotnie 1 miejsce na konkursie University Rover Challenge w Stanach Zjednoczonych). W Polsce jest również wiele młodszych osób, które rozwijają swoje zainteresowania astronomią i astronautyką. Także dla nich, wraz Krajowym Funduszem na Rzecz Dzieci, tworzymy możliwości spotkań w inspirującym środowisku i zachęcamy do zainteresowania naukami ścisłymi." - powiedział Tomasz Barciński z Mars Society Polska.

Wsparcie

 

Na bieżąco. Za darmo. Codzienne.
Wesprzyj rozwój portalu Kosmonautyka.pl!

Kosmonautyka.pl na serwisach społecznościowych: