Nowości  Satelity  Sondy  Statki  Stacje  Rakiety  Kosmodromy    
 


Kosmonautyka.pl > Film "Podróż na Księżyc"

Film "Podróż na Księżyc"

Pochodzący z 1902 roku niemy film science-fiction "Podróż na Księżyc" pokazuje ciekawą wizję podróży ludzi na naszego satelitę.

Ten pierwszy film z gatunku science-fiction powstał na podstawie powieści Jules'a Verne'a "Z Ziemi na Księżyc" oraz H. G. Wellsa "Pierwsi ludzie na księżycu".

Kosmonauci w filmie zostają wystrzeleni z ogromnej armaty, trafiając na powierzchnię ziemskiego satelity, a dokładniej w jego... oko. Spotykają tam Selenitów, domniemanych wówczas mieszkańców Księżyca. Brzmi fantastycznie, prawda? Zatem warto obejrzeć. Przy powrocie na Ziemię wykorzystują m.in. ... linę spuszczoną ze Srebrnego Globu na powierzchnię naszej planety.

Co ciekawa koncepcja działa kosmicznego zdolnego wystrzeliwać ładunki w kosmos jest ciągle żywa - np. w koncepcji Quicklaunch. Oczywiście działem tym nie byliby wystrzeliwanie ludzie (nie przeżyliby ze względu na przyspieszenia), ale ładunki na niską orbitę okołoziemską.


100 metrowa lufa kosmicznego działa Quicklaunch zanurzona by była w morzu

Więcej o dziale kosmicznym Quicklaunch.

Wsparcie

Wesprzyj dalszy rozwój serwisu internetowego Kosmonautyka.pl. Nie blokuj i reaguj na reklamy, sprawdź poniższe strony naszych partnerów. W ten sposób zapewniasz sobie dalsze informacje kosmonautyczne za darmo.

Kosmonautyka.pl na serwisach społecznościowych: