Nowości  Kosmonautyka    
 


Kosmonautyka.pl > Airbus zapewni komunikację satelitarną dla niemieckiego wojska

2016-06-02 Airbus zapewni komunikację satelitarną dla niemieckiego wojska

Wchodząca w skład europejskiego koncernu Airbus spółka Airbus Defence and Space zapewni niemieckim siłom zbrojnym komunikację satelitarną na następne 7 lat.


niemieccy żołnierze (grafika: Bundeswehr, Dorow (C))

Firma Airbus Defence and Space otrzymała od urzędu uzbrojenia niemieckich sił zbrojnych (BAAINBw) kontrakt o wartości 113,8 mln euro na świadczenie usług komunikacji satelitarnej do 2023 roku. Airbus Defence and Space zapewnia te usługi komunikacyjne od 2006 roku.

Umowa, która będzie obowiązywać przez następne siedem i pół roku, obejmuje dostęp do wybranych transponderów w pasmach C i Ku, które są używane do różnych zastosowań, takich jak transmisja głosu i danych na terenie Niemiec, między głównymi bazami za granicą, a także między okrętami marynarki wojennej Niemiec.

Airbus Defence and Space otrzymał również niedawno kontrakt na orbitalną obsługę wojskowych satelitów COMSATBw1 i COMSATBw 2 oraz dużego portu telekomunikacyjnego i powiązanych sieci w Weilheim w Niemczech.

Kombinacja satelitów wojskowych i komercyjnej łączności satelitarnej zapewnia niemieckim siłom zbrojnym możliwość niezawodnej i elastycznej transmisji głosu oraz wideo, a także dostęp do baz danych i usług IP (Internet Protocol) bez polegania na jednym systemie.

Airbus Defence and Space odpowiadał za opracowanie i wdrożenie obecnego systemu SATMCOMb i jest preferowanym dostawcą usług komunikacji satelitarnej dla niemieckich sił zbrojnych od 2006 roku.

Wsparcie

 

Na bieżąco. Za darmo. Codzienne.
Wesprzyj rozwój portalu Kosmonautyka.pl!

Kosmonautyka.pl na serwisach społecznościowych: