Nowości  Kosmonautyka    
 


Kosmonautyka.pl > Airbus Defence and Space pokieruje lądownikiem księżycowym

2016-06-02 Airbus Defence and Space pokieruje lądownikiem księżycowym

Podpisano umowę na rozwój systemu, który zapewni bezpieczne i precyzyjne lądowanie rosyjskiego lądownika Luna-Resource na Księżycu.

Umowa została podpisana przez Airbus Defence and Space oraz Europejską Agencję Kosmiczną (ESA) 2 czerwca 2016 roku podczas pokazów lotniczych ILA w Berlinie w Niemczech.


Stoisko firmy na ILA 2016 (grafika: Airbus Defence and Space)

Umowa obejmuje fazę B oraz zaawansowane działania rozwojowe fazy C systemu PILOT (Precise and Intelligent Landing using Onboard Technologies - Precyzyjne i Inteligentne Lądowanie przy użyciu Technologii Pokładowych). To kluczowy europejski element, który zostanie włączony w skład misji zautomatyzowanego lądownika Luna-Resource, w ramach współpracy z agencją Roskosmos przy realizacji projektu eksploracyjnego.

System PILOT, który jest rozwijany w obiektach firmy Airbus Defence and Space w Bremie w Niemczech, a także w Tuluzie we Francji we współpracy z partnerami z Europy i Kanady, łączy w sobie techniki nawigacyjne z wykrywaniem i unikaniem zagrożeń w celu wsparcia systemów statku kosmicznego. PILOT ma dostarczać kluczowych informacji pojazdowi kosmicznemu Luna-Resource w czasie fazy lądowania autonomicznego w ostatnich minutach podchodzenia do lądowania na powierzchni Księżyca.

Airbus Defence and Space już od prawie 10 lat działa w obszarze eksploracji Księżyca i rozwoju technologii z nią związanej.

Wsparcie

 

Na bieżąco. Za darmo. Codzienne.
Wesprzyj rozwój portalu Kosmonautyka.pl!

Kosmonautyka.pl na serwisach społecznościowych: